Content Management Powered by CuteNews
 

Editörden

Editor, Sayı 8

Sevgili Saz ve Söz okuyucuları,

Yazıma başlamadan önce dergimizin idamesinin gönüllü çalışmalarla sürdürüldüğünü belirtmek istiyorum. Sizlere doğru bilgileri ve önemli konulardaki eleştirileri ulaştırmaya vesile olmayı hedef edindik. Maalesef, zamanın önemini bilmek ve dakik olmak, aksilikleri doğmadan bertaraf etme gücünü vermiyor. Her şeye rağmen sizlere dergimizin yeni sayısı ile ulaştığımız için mutluyuz.

Bu ay çok önemli bir araştırmacı müzikolog olan Ethem Ruhi Üngör hakkın rahmetine kavuştu. Müzikolog ve besteci H. Sadettin Arel’in öğrencisi ve Arel’in kurmuş olduğu Musiki Mecmuası’nı da ömrünün son anına kadar yayına hazırlayan ve dağıtımını üstlenen, Saz ve Söz dergimizin çıkarılmasında da bize örnek teşkil eden, Ethem Ruhi Üngör’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine Saz ve Söz dergisi olarak Allah’tan sabırlar diliyoruz.

Bu arada dergimizin editörü Okan Yunusoğlu’nu vatan-millet borcu askerlik vazifesi için Gelibolu’ya gönderdik. Bu süre zarfında editörlük görevi bendenize düştü. Editörümüz inşallah altı ay sonra aramızda olacak.

Ramazan ayına denk gelen bu sayımızda yazılarıyla desteklerini bizden esirgemeyen Ümit Sakman ve Bülent Çelik’e, dergimizin röportaj önerisini memnuniyetle kabul eden TRT İstanbul Radyosu kanun sanatçılarından kanuni Reha Sağbaş’a, Üsküdar Valide-i Cedîd Camii imamı Kerim Öztürk’e, Ali Turan’a tüm dergi ekibi adına teşekkür ederim. Reha Sağbaş röportajındaki profesyonel fotoğrafçılık mesailerinden dolayı Saygın Serdaroğlu’na, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde yapılan, klasik kemençe paneli, kemençe sergisi ve kemençe performansları ile öneminin daha da artarak devam etmesini ümit ettiğimiz “Kemençe Çevresi I” için düzenleyicisi Aslıhan Eruzun Özel’e, kitap-albüm tanıtımları ve röportajları için Okan Yunusoğlu ve Korkutalp Bilgin’e ve yine her sayıda olduğu gibi ağ sitemizdeki değerli mesaileri, röportaj ve dikteleri için Rıza Özgür Altun’a sonsuz teşekkürler.

Saz ve Söz Dergisi olarak, inşallah idrak edeceğimiz Ramazan Bayramınızı şimdiden en içten dileklerimizle kutlarız. Ramazan ayının rahmeti ve bereketi ülkemizin ve bütün İslâm âleminin üzerine olsun.

Özer Özel

Özer Özel
Editörden, Editor, Sayı 8


Saz ve Söz Bağımsız Türk Müziği Yayını olarak yazılarımızdan alıntı yapıldığında kaynak belirtilmesini rica ederiz.
www.sazvesoz.net | bilgi@sazvesoz.net