Content Management Powered by CuteNews
 
Özer Özel
Editörden, Editor, Sayı 6

Editörden

Editor, Sayı 6

İzzet Şener Yunusoğlu Anısına

İ. Şener Yunusoğlu
Ömrün şu biten neşvesi tam olsun erenler
Son meclisi câm üstüne câm olsun erenler
Şükranla veda ettiğimiz câm-ı fenâya
Son pendimiz ahlâfa devam olsun erenler

Dünyada bu iksir ile mes’ûd olan ervah
Ukbâda da sermest-i müdâm olsun erenler

Câizse harâbât-ı ilâhîde de her şeb
Yârân yine rindân-i kirâm olsun erenler

Tekrar mûlâki oluruz bezm-i ezelde
Evvel giden ahbâba selâm olsun erenler

(Yahya Kemal Beyatlı)
Yorumcu: Safiye Ayla

Sevgili Saz ve Söz dergisi okuyucuları… 

Dergimizin editörü Okan Yunusoğlu’nun babası, Beyoğlu emekli 19. noteri İzzet Şener Yunusoğlu’nun vefatıyla üzüntülüyüz. Bu ayki yayınımızı değerli dergi kurucularımızın ve misafir yazarlarımızın affına sığınarak editörümüz Okan Yunusoğlu’nun babasına atfediyoruz.   

1941 yılında Isparta'da doğan İzzet Şener Yunusoğlu, İstanbul Ünviversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1970 yılında mezun oldu. 16.07.1973 tarihinde Bucak Noteri olarak mesleğe başlayan ve daha sonra Adana 5.Noterliğinde görev yapan; evli, 3 çocuğu ve 2 torunu olan İzzet Şener Yunusoğlu, 01.12.1986 tarihinde başladığı Beyoğlu 19.Noterliği görevinden 30.10.2006 tarihinde emekliye ayrıldı.

İzzet Şener Yunusoğlu, üniversite korosundan başlayan Türk Müziği sevgisinin yanı sıra, arşivciliğe olan merakı ile beraber, Türk Müziği’ni başta oğlu Okan olmak üzere çevresine yaymaya, sevdirmeye ve arşivinden faydalandırmaya çalıştı. Türk Müziği’ne olan katkılarından dolayı İzzet Şener Yunusoğlu’na minnettarız.  

Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine Allah sabırlar versin. (Cenazesi, 08 Ocak 2009 Perşembe günü Levent camiindeki ikindi namazından sonra Isparta’ya nakledilecek ve oradaki aile mezarlığına defnedilecek.) 

Dergimizin bu sayısında, din ve müzik ilişkisini irdelemeye çalıştık. Bu bağlamda, Veysel Dalsaldı, Sami Dural, Murat Özer, Ümit Sakman, Esra Berkman ve Orçun Güneşer’e değerli katkılarından ve mesailerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. 
 

Özer Özel

Saz ve Söz Dergisi adınaSaz ve Söz Bağımsız Türk Müziği Yayını olarak yazılarımızdan alıntı yapıldığında kaynak belirtilmesini rica ederiz.
www.sazvesoz.net | bilgi@sazvesoz.net