Content Management Powered by CuteNews
 
Okan Yunusoğlu
Editörden, Sayı 4, Editor

Editörden

Sayı 4, Editor

 

Sevgili Saz ve Söz okuyucuları,

Uzun bir aradan sonra ekibimiz adına, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

En son Kasım 2006 yılında yayımlayabildiğimiz Saz ve Söz dergisine uzunca bir ara vermek zorunda kaldık. Neredeyse iki yıla yaklaşan ayrılığımızın sonunda, inanarak ve severek uğraştığımız Saz ve Söz yolculuğumuzun devamı için yola çıktık. Umuyoruz ki bu yolda sizlerle birlikte ilerleyeceğiz.

Dergimiz Saz ve Söz, temeli eleştiri ve araştırma olan bir dergidir. Türk müziğinin tarih içindeki serüvenine bakıldığında eksik kalan kurumların başında takdir ve eleştiri kurumlarının olduğunu düşünerek bu yola çıktık. Ne takdirler, ne de eleştiriler doğru biçimde kullanılmış; bir kaç istisna dışında eleştirel bakış açısı gelişmemiştir.Bu noktada şunu söylemeliyim ki bizler, bu müziğin otoritesi olmaya niyetli kişiler değiliz. Biz bu müziği maddi kaygılardan uzak seven, bu müziğin bugüne geldiği gibi yarına da ulaşmasını hedefleyen insanlarız. Eleştirilerimiz, hiç bir şahsın veya kurumun kişiliğini hedef almaz. Sadece, yapılan işlerin nasıl yapıldığını irdeler ve fikirler sunar. Öncelikli hedefimiz, dergimizi sürekli bir hale getirmek, ilerleyen zamanda ise basılı halde sunabilmektir.

Dergimizin, bu yeni yolculuğa çıkmasında katkısı olan kişilerden Özer Özel ve R. Özgür Altun’a ayrı bir paragraf açmayı istiyorum. Özer Özel, Saz ve Söz’e en çok inanan insandı. Ondan aldığımız destek ve enerji için kendisine teşekkür ediyorum. Özgür ise tüm projenin eli ayağı oldu diyebiliriz. Sayfalarımızın tüm altyapısı onun elinden çıktı. Özgür sadece bu müziğe aşık bir insan değil, aynı zamanda usta bir tasarımcı. Kendisine de tüm emekleri için peşinen teşekkürü bir borç bilirim.

Geçmiş Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, dergimizi beğenilerinize sunuyoruz.

Tekrar görüşmek üzere,

SaygılarımızlaSaz ve Söz Bağımsız Türk Müziği Yayını olarak yazılarımızdan alıntı yapıldığında kaynak belirtilmesini rica ederiz.
www.sazvesoz.net | bilgi@sazvesoz.net